Doprava ZDARMA od 1.000 Kč / 40 EUR (CZ / SK) u Zásilkovny.

Co je kofein?

Kofein je pravděpodobně nejpoužívanější stimulant na světě. Asi 90% lidí na světě užívá kofein v nějaké formě, ať už v podobě kávy, nápojích nebo v doplňcích stravy (tabletkách před sportovním výkonem). Pro představu to znamená, že devět lidí z deseti konzumuje kofein každý den!

 

Víte, odkud kofein pochází?

Mnoho lidí žije v představě, že kofein pochází pouze z kávových zrn, ale přirozeně se vyskytuje u více než šedesáti druhů rostlin. Dnes je kofein obsažen v celé řadě potravin a energetických nápojů, ale mezi nejběžnější přírodní zdroje patří čajové lístky, bobule guarana, maté, kolové ořechy a kakaové boby. Kofein může být také vyroben v laboratoři. Navzdory tomu, zda je zdroj přírodní nebo syntetický, má kofein stále stejnou chemickou strukturu a oba typy mají schopnost působit v těle jako stimulant.

 

Jaké má kofein pro nás pozitivní a negativní vlastnosti?

Kofein konzumovaný v množství přibližně 100 až 350 mg/denně dokáže pozitivně podporovat naši energii, soustředění, myšlení, bdělost a vytrvalost.

Pokud ale množství přesáhneme (cca více než pět šálků kávy denně), může mít na nás i negativní dopad jako je - srdeční onemocnění, problémy s ledvinami nebo může dokonce i zvyšovat riziko osteoporózy. Je velmi rizikový i pro ženy v těhotenství, jelikož může dojít ke snížení růstu plodu. Kojené děti mohou být více podrážděné a mohou trpět nespavostí. Aby tomu nenastalo, tak denní dávka kojící matky by neměla překročit 2 šálky kávy.

 

Kdy nejlépe kofein konzumovat?

Konzumace kofeinu závisí na každém jednotlivci a jeho cíli. Je zcela na vás, kdy kofein během dne užijete. Jak už jsme se zmínili výše v textu, kofein má pozitivní vliv na naši energii a dokáže nám i velmi pomoci při fyzickém výkonu. Pro někoho to znamená dát si ráno šálek kávy a pro někoho zas užít doplněk stravy před intenzivním tréninkem, aby svůj výkon maximalizoval.

 

Jak dlouho kofein v těle pracuje?

Kofein se do krevního oběhu dostává ihned po jeho požití a jeho celková absorbce trvá cca 60 minut. Výhodou je, že se kofein v těle neukládá a dokáže se během 4 až 6 hodin (v tomto čase ovlivňuje funkci těla) z těla zcela vyloučit. Doba, kdy se kofein z těla vylučuje, se u každého jednotlivce liší. Záleží na mnoha faktorech: genetice, zdravotním stavu, věku, tělesné hmotnosti, příjmu potravy, stravě a množství kofeinu.

 

Individuální rozdíly

Každý z nás na kofein reagujeme zcela odlišně. Abychom věděli, že nám kofein nějakým způsobem nepůsobí obtíže, měli bychom poznat svoji toleranci. Najít si rovnováhu, nezapomínat na kvalitní stravu a spánek.

 

A co ty, jak vypadá tvůj den s kofeinem?

Dej nám vědět do komentářů! A nezapomeň si před tréninkem dát jeden z těchto našich produktů Pinky Skinny Drink, Slim Queen nebo spalovač Pinky Burner, které v sobě mají zmiňovaný kofein, ať máš větší energii a tvůj trénink tě vybičuje k lepším výkonům.

 

 


Kočko, pokud se rozhodneš sdílet produkty Pinky Protein na sociálních sítích nezapomeň je označit #pinkyprotein #doplnekstravy @pinkyprotein

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení